10-ty PROTEST – 7 października 2019 przed GDDKiA

W poniedziałek 7 października o godzinie 16:30 odbędzie się kolejny, już 10, nasz protest przeciwko budowie WOW przez centrum Wesołej, obok Urzędu Dzielnicy, Straży, biblioteki, szkół, przedszkoli, szpitala MSWiA, kościoła Opatrzności Bożej z zabytkowymi polichromiami prof. Jerzego Nowosielskiego, w odległości mniejszej niż 100 m od kilkuset domów przy ulicy Niemcewicza, wzdłuż której obwodnica miałaby iść na odcinku blisko 1,5 km!

Dzięki wspólnym działaniom mieszkańców osiągnęliśmy już naprawdę wiele. Jednak, aby udało się nam doprowadzić do uchylenia decyzji na wariant zielony na nasypie, konieczna jest mobilizacja wszystkich naszych sił!

Osobiste zaangażowanie jest największą wartością jaką każdy z nas może zaoferować sobie i innym mieszkańcom naszej dzielnicy! Dlatego udział w tym proteście i w naszych przyszłych wspólnych działaniach, jest nie do zastąpienia! Tylko razem możemy osiągnąć nasz cel!

Widzimy się 7 października o godzinie 16:30 przed siedzibą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy ul. Wroniej 53.
Główne zgromadzenie jest planowane na godzinę 16:30 ale organizatorzy będą na miejscu już od godziny 14:00 więc jeśli ktoś może być wcześniej to gorąco zapraszamy!
Po zakończeniu wystąpień przed GDDKiA nastąpi przejście pod Ministerstwo Infrastruktury.

Jeśli ktoś z jakichś powodów nie zdąży na rozpoczęcie, prosimy aby dołączył do nas później na trasie przemarszu.
Prosimy o zabranie ze sobą dużo pozytywnej energii, zapału, kamizelek odblaskowych i urządzeń do generowania hałasu: trąbek, gwizdków, garnków itp.

Przypominamy, że nie trzeba być mieszkańcem aby wziąć udział w naszym proteście. Dlatego zaprośmy wszystkich, członków rodziny i znajomych. Dla nich to nie tylko dobra okazja do uczestnictwa w czymś ważnym ale również możliwość zdobycia doświadczenia, które każdemu może się kiedyś przydać 🙂
Tylko razem wygramy!