Nowosielski zagrożony – wyślij pocztówkę z Wesołej

Wszyscy muszą się dowiedzieć, że budowana S17 przez Wesołą jest realnym zagrożeniem dla Kościoła Opatrzności Bożej z polichromiami Jerzego Nowosielskiego. To wysokiej klasy zabytek i nareszcie jest pod ochroną konserwatorską.
Mamy jednak wątpliwości czy GDDKIA z należytą starannością przeprowadzi ekspertyzę na temat oddziaływania inwestycji na budynek kościoła. I może się okazać, że tak jak według inwestora nie będzie przekroczeń hałasu tak też nie ma strachu jeśli chodzi o zachowanie budynku kościoła.

Ale my wiemy, że opinie pracowników GDDKiA to nie fachowe ekspertyzy. Zwracamy się do wszystkich decydentów o powstrzymanie tej budowy!!! Zamiast pocztówki z wakacji teraz wysyłamy ALARM do wszystkich zaangażowanych instytucji. Powinni się dowiedzieć, jak duże znaczenie ma to miejsce dla naszej społeczności i co jej grozi. Ciągle jest do wyboru wariant mniej inwazyjny dla kościoła, żądamy powrotu do przebiegu drogi z tunelem dalej od murów kościoła.

Pocztówka jest dostępna w zaprzyjaźnionych punktach/sklepach w Wesołej, podamy adresy jak uzgodnimy dokładnie gdzie. Zainwestujcie w znaczek i wyślijcie na znak sprzeciwu wobec tego co tutaj się dzieje pocztówkę, która informuje o sytuacji.

Lista adresatów, do których można wysłać pocztówkę ( + wszystkie inne instytucje, które przychodzą Wam do głowy jako istotne w tej sprawie) :

Andrzej Adamczyk
Minister Infrastruktury
ul. Chałubińskiego 4/6
00-928 Warszawa

Andrzej Szweda-Lewandowski
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa

Rafał Trzaskowski
Prezydent m.st. Warszawy
pl. Bankowy 3/5, pok. 129
00-950 Warszawa

Piotr Gliński
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa

Tomasz Kwieciński
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
ul. Wronia 53
00-874 Warszawa

Adam Bodnar
Rzecznik Praw Obywatelskich
Al.Solidarności 77
00-090 Warszawa

Biuro Poselskie Posła Jarosława Kaczyńskiego
Al.Jerozolimskie 125/127
02-017 Warszawa

Jarosław Kaczyński
Prawo i Sprawiedliwość
Ul.Nowogrodzka 84/86
02-018 Warszawa

Nie dajmy im zapomnieć o naruszeniach prawa, które tu mają miejsce!!!