PROTEST 20 maja

W poniedziałek 20 maja 2019 r. odbędzie się kolejny, już 9, nasz protest przeciwko budowie WOW przez centrum Wesołej, obok Urzędu Dzielnicy, Straży, biblioteki, szkół, przedszkoli, szpitala MSWiA, kościoła Opatrzności Bożej z zabytkowymi polichromiami prof. Jerzego Nowosielskiego, w odległości mniejszej niż 100 m od kilkuset domów przy ulicy Niemcewicza, wzdłuż której miałaby iść na odcinku blisko 1,5 km!

Dzięki wspólnym działaniom mieszkańców osiągnęliśmy już naprawdę wiele. Jednak, aby udało się nam doprowadzić do uchylenia decyzji na wariant zielony na nasypie, konieczna jest mobilizacja wszystkich naszych sił!

Osobiste zaangażowanie jest największą wartością jaką każdy z nas może zaoferować sobie i innym mieszkańcom naszej dzielnicy! Dlatego udział w tym proteście i w naszych przyszłych wspólnych działaniach, jest nie do zastąpienia! Tylko razem możemy osiągnąć nasz cel!

Widzimy się 20 maja o godzinie 15:00 przed Ministerstwem Infrastruktury ul. Chałubińskiego 4/6. Organizatorzy będą na miejscu już od 14:00, więc jeśli ktoś może być wcześniej to gorąco zapraszamy!

Prosimy o zabranie ze sobą dużo pozytywnej energii, zapału, kamizelek odblaskowych i urządzeń do generowania hałasu: trąbek, gwizdków, garnków itp. Przypominamy, że nie trzeba być mieszkańcem aby wziąć udział w naszym proteście. Dlatego zaprośmy wszystkich, członków rodziny i znajomych. Dla nich to nie tylko dobra okazja do uczestnictwa w czymś ważnym ale również możliwość zdobycia doświadczenia, które każdemu może się kiedyś przydać 🙂

Nasze zgromadzenie będzie trwało długo, dlatego jeśli ktoś nie zdąży dotrzeć na rozpoczęcie, może dołączyć do nas później.
Po zakończeniu wystąpień przed Ministerstwem nastąpi przejście pod Kancelarię Premiera ul. Chałubińskiego, al. Niepodległości, Armii Ludowej, Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, Pl. Unii Lubelskiej, ul. Bagatela i al. Ujazdowskimi. Trasa przemarszu dostępna tutaj.